Poseł chce twardego lockdownu. „Ja bym wprowadził wojsko do akcji”

Poseł Koalicji Obywatelskiej Bogusław Sonik wyraził dzisiaj swoją opinię na temat dalszych działań w walce z koronawirusem. Zdaniem posła twardy lockdown to jedyna droga.

Świecko. Marzec 2020. Kierowcom mierzona jest temperatura. Straży granicznej pomagają inne służby m.in. wojsko, straż pożarna i policja. Fot. Marek M. Berezowski/REPORTER

Poseł z Krakowa, Bogusław Sonik w porannej rozmowie w Radio Kraków jest zdania, że twardy lockdown jest jedyną drogą w walce z pandemią.

Poseł pochwalił również zbliżające się szczepienia masowe organizowane w Tauron Arena oraz dodatkowych punktach szczepień. W Małopolsce podobny ogromny punkt szczepień ma być zorganizowany także w tarnowskiej Jaskółce.

„Trzeba słuchać głosu farmaceutów. To doskonale wykształceni pracownicy medyczni. Nie ma podstaw, żeby się wahać. To będzie bezpieczne, ale musi być jakieś zaplecze” – mówił poseł w Radio Kraków.

W związku z rosnącą dynamiką zakażeń, poseł został zapytany o wprowadzenie twardego lockdownu. Bogusław Sonik nie miał żadnych wątpliwości.

„Gdyby to ode mnie zależało, od dawna bym wprowadził izolację województw najbardziej dotkniętych wirusem. Ja bym wprowadził wojsko do akcji. Nie ma na co czekać”

Poseł dodał, że nie widzi innej drogi niż twardy lockdown.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c