Poseł PiS:”Najbardziej potrzebne są podwyżki dla członków rządu. Utrzymanie się w Warszawie za 7 tysięcy to nie lada wyczyn”

Poseł Tomasz Rzymkowski w rozmowie z Radiem Wnet przekazał, że podwyżki dla polityków są bardzo potrzebne. Twierdzi, że wynagrodzenie wynoszące 7 tysięcy wielu osobom zamyka drogę na dalsze życie.

Fot. Wikipedia/ Rzymek86 / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Sprawa dotycząca podwyżek dla polityków wywołała duże kontrowersje, szczególnie biorąc pod uwagę czas pandemii, kiedy większość straci pracę, a nie oczekuje podwyżek. Ostatecznie projekt został odrzucony. Jednak część posłów uważa, że podwyżki są bardzo potrzebne. Na ten temat wypowiedział się między innymi poseł Tomasz Rzymkowski.

„Najbardziej potrzebne są podwyżki dla członków rządu, wiceministrów. Oczywiście wiceminister wiceministrowi nie równy, ale wynagrodzenie rzędu 7 tys. zł dla wielu fachowców w poszczególnych dziedzinach zamyka im drogę.”

-powiedział w rozmowie z Radiem Wnet.

Dodał, że jeśli polityk nie pochodzi z Warszawy, musi wynająć mieszkanie, a są to bardzo wysokie koszty. Uznał, że jest to nie lada wyczyn za 7 tysięcy przeżyć, prowadząc dwa gospodarstwa domowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c