Posłanka Jachira na proteście przed domem Kaczyńskiego

Tłum idzie ulicami Warszawy. Są już na Żoliborzu. Kilkaset osób zebrało się na Mickiewicza i czeka na marsz.  Cały czas do protestu dołączają ludzie. Wśród zebranych jest posłanka Klaudia Jachira.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

„GNIEW ulicy! Spontaniczny protest pod Trybunałem w obronie Praw Kobiet. Idziemy na Nowogrodzką po nasze PRAWA!Dziś 12 rocznica śmierci mojego Taty, myślę, że nie chciałby żyć w takiej Polsce…” – napisała posłanka na Facebooku.

W 2019 posłowie PiS złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek  o zbadanie zgodności z polską konstytucją aborcji z powodu wady płodu. Dokładnie o zapis dotyczący przerwania ciąży w przypadku podejrzenia choroby lub upośledzenia.

To jeden z trzech przypadków, w jakim można było dokonać w Polsce legalnej aborcji.

Nad przepisani obradował w pełnym składzie Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej. Prokurator Generalny oraz Sejm zawnioskowały o uznanie zaskarżonych przepisów za niezgodne z konstytucją. Trybunał uznał, że przepisy umożliwiające terminację ciąży w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby są niezgodne z konstytucją.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c