Postrzelony 13-latek: pojawiły się nowe fakty!

Powracamy do sprawy 13-letniego nastolatka, który postrzelił się z broni należącej do jego ojca.

Fot. Pixabay

W wyniku toczącego się śledztwa, funkcjonariusze dotarli do listu pożegnalnego, napisanego przez nastolatka. W odnalezionej korespondencji widnieje wzmianka o tym, że chłopak wcześniej zaplanował targnięcie się na swoje życie. W analizowanej treści listu nie ma wymienionych powodów, dla których nastolatek zdecydował się na ten krok.

O sprawie została powiadomiona szkoła, do której uczęszczał. Uczniowie z jego klasy (siódmej) zostali poinformowani o zajściu i otoczeni opieką psychologa. Nauczyciele z Zespołu Szkół Sportowych w Skierniewicach wspominają go jako lubianego ucznia, który miał drobne problemy z nauką. Wiadomo też, że chłopak wykazywał zainteresowanie militariami. Placówka powiadomiła o wydarzeniu kuratorium oświaty, a te zadecydowało o przeprowadzeniu kontroli w szkole.

Prokuratura rozpocznie niebawem przesłuchiwanie wszystkich świadków z najbliższego otoczenia tragicznie zmarłego chłopaka. Przeprowadzone zostanie również śledztwo pod kątem właściwego zabezpieczenia broni, po którą sięgnął 13-latek.

Specjaliści alarmują, że Polska, tuż za Niemcami, zajmuje niechlubne, wysokie miejsce pod względem liczby samobójstw osób nieletnich w całej Europie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.