Posypią się mandaty. Policjanci spod Warszawy korzystają z dronów

Otwoccy policjanci z drogówki dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, mogą obserwować zachowania kierowców i pieszych nie tylko z drogi, ale również z góry. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać piratów drogowych i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie całego powiatu.

Fot. Policja

Policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy wykorzystują różnego rodzaju sprzęt, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od niedawna ich wyposażenie zostało wzbogacone o bezzałogowy statek powietrzny Policji, czyli dron, który wspomaga ich podczas działań.

Dron jest wykorzystywany na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także do rejestracji wykroczeń popełnianych przez kierujących. Sprzęt ten przede wszystkim pozwala mundurowym monitorować odcinki dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz. Dzięki niemu nawet z nieba policjanci mogą ujawniać wszelkie wykroczenia i niebezpieczne zachowania na drogach. To urządzenie jest wyposażone w kamery, które rejestrują popełniane przez kierujących wykroczenia, co pozwala skuteczniej walczyć z osobami, które swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drodze. Informacje o sprawcy takiego wykroczenia następnie przekazywane są drogą radiową do patrolu oddalonego o kilkaset metrów, który zatrzymuje i wyciąga konsekwencje od lekceważącego przepisy prawa kierowcy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Autor: sierż. sztab. Paulina Harabin


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c