Poszerzy się lista chorób, na które będzie można zaszczepić się w aptece!

Radio RMF FM informuje, że powiększy się lista chorób, na które będzie można zaszczepić się w aptece. Szczepionki będą podawane przez farmaceutów. Do tej pory możliwe tylko to było w przypadku COVID-19 i grypy.

RMF FM dowiedziało się, że Ministerstwo Zdrowia ma plan, aby powiększyć listę chorób, przeciwko  którym farmaceuci będą mogli szczepić w aptekach. Jak wyjaśnił w rozmowie z radiem wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, jesienią farmaceuci mają zyskać prawo do szczepienia przeciwko pneumokokom.

Dodatkowo, resort zdrowia planuje rozszerzenie na wszystkie szczepienia powyżej osiemnastego roku życia. Przypomnijmy, do tej pory w aptekach można było przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi oraz grypie.

W tej chwili farmaceuci czekają na informację, jakie wynagrodzenie zyskają za szczepienia. W poprzednim sezonie stawka za podanie szczepionki przeciwko grypie wynosiła ponad 17 złotych brutto.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.