Poszukiwania dziewczynki ze zdjęcia nabierają tempa. Po co jej szukają?

Fot. Archiwum CORBIS

Fot. Archiwum CORBIS

W sprawie dziewczynki ze zdjęcia powojennej Warszawy wiadomo coraz więcej. Fanpage „Tu było, tu stało”, dzięki wsparciu Pana Marka Kossakowskiego wie już, że istnieje drugie ujęcie poprzedniego zdjęcia wykonane przez Hansa Reinharda. Pierwsze wykonał Reginald Kenny:

„Dowiedzieliśmy się, że Reginald Kenny był fotografem agencji Acme Newspictures’ Berlin. Jak podaje Olaf Matyja w komentarzu do naszego zdjęcia: „jego zdjęcia trafiały w ten sposób do Associated Press, International News Photos i magazynu Life. International News Photos potem połączyło się z inną agencją i utworzyło United Press International Photo Collection. Zdjęcie znalazło się wówczas w kolekcji pracownika UPI, dr Otto Bettmanna, a następnie zostało opublikowane w sieci przez Corbis Images, który przejął całą jego kolekcję” (panie Olafie – bardzo dziękujemy za te wskazówki!). Czy potraficie pomóc nam w dotarciu do pozostałych informacji o fotografach, którzy te zdjęcia zrobili? Może to byłby trop do odkrycia kulis wykonania tych zdjęć?” – pisze Tu było, tu stało w jednym z wpisów na swoim  fanpage’u.

Fanpage ogłasza też akcje plakatową w której będą poszukiwać dziewczynki ze zdjęcia. Pojawiło się też wiele pytań fundamentalnych, a najważniejsze brzmi: po co szukać osoby ze starego zdjęcia?

„Chcemy odnaleźć dziewczynkę, która dziś — jeśli tylko żyje – jest osobą w podeszłym wieku i zrobić jej zdjęcie w tym samym miejscu aby dopełnić historię tego zdjęcia, Warszawy – miasta Feniksa oraz książki.”

To piękna inicjatywa w której będziemy pomagać, jak tylko możemy!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.