Poszukiwany listem gończym ukrył się w rowie

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 46-latka, który ma do odbycia karę 4,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna na widok policjantów uciekał samochodem, uszkodził płot, porzucił auto i ukrył się w zaroślach. Policjanci znaleźli go w rowie przykrytego trawą i liśćmi. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego.

Fot. Policja

Policjanci wydziału kryminalnego, którzy w codziennej służbie zajmują się ściganiem osób podejrzanych oraz poszukiwaniem zaginionych na bieżąco pozyskują i weryfikują informacje na temat ewentualnych miejsc, gdzie można zastać interesujące ich osoby.

Tym razem funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że ścigany na podstawie listu gończego 46-latek najprawdopodobniej zamieszkuje w podwarszawskiej miejscowości. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany, dlatego skrzętnie unikał kontaktów z Policją, zmieniał miejsca pobytu, wyjeżdżał z domu bardzo wcześnie, a wracał późno.

Policjanci pojawili się na terenie wskazanego osiedla i podjęli obserwacje. Kiedy zauważyli wyjeżdżającego samochodem poszukiwanego natychmiast zainterweniowali. Mężczyzna nie zatrzymał samochodu, gwałtownie, na oślep, zaczął cofać autem, staranował ogrodzenie, po czym nie wyłączając silnika, wybiegł z auta i uciekł w pobliskie zarośla. Policjanci podjęli pościg i poszukiwania. Po kilku chwilach wyciągali już 42-latka z rowu. Ukrył się tam przykryty liśćmi i trawą.

Kryminalni doprowadzili mężczyznę do komendy, sporządzili niezbędną dokumentację i na podstawie dyspozycji listu gończego osadzili w areszcie śledczym. Zatrzymany ma d odbycia karę 4,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c