Potrącił rowerzystę i próbował uciec. Pomogli… inni kierowcy

Strażnicy miejscy ujęli kierowcę, który potrącił swoim autem rowerzystę. Mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia, ale ucieczkę uniemożliwili mu inni kierowcy i… potrącony rowerzysta.

Fot. Straż Miejska

Do zdarzenia doszło około godz. 19.15 na Wybrzeżu Helskim. Patrol z Oddziału Ochrony Środowiska, który jechał na interwencję, na pasie w kierunku Gocławia zauważył kolizję samochodu i rowerzysty. Przejazd jedynym pasem ruchu był zablokowany.

Jak ustalili funkcjonariusze, do potrącenia rowerzysty doszło około 100 metrów wcześniej na ścieżce rowerowej. Kierujący toyotą odjechał z miejsca zdarzenia, lecz rowerzysta pojechał za nim. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Ratuszową uciekające auto musiało zwolnić, ponieważ stały tam na światłach inne samochody. Jak poinformowali świadkowie, tam ponownie doszło do potrącenia rowerzysty przez toyotę. Gdy inni kierowcy zauważyli, że kierowca chce odjechać, zablokowali jego auto. Strażnicy miejscy ustalili dane uczestników zdarzenia i świadków, a następnie wezwali patrol policji. Przed jego przyjazdem strażnicy udrożnili też przejazd jednym pasem ruchu. Dalsze czynności na miejscu kolizji prowadzili policjanci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.