Powrót do szkół według Czarnka i Niedzielskiego

Powrót do szkół klas starszych szkół podstawowych oraz średnich to gorący temat ostatnich tygodni. Do egzaminu maturalnego zostało już niewiele ponad dwa miesiące a uczniowie wciąż pozostają w niepewności. Ze strony rządu pojawiają się pierwsze realne terminy. 

Fot. Pexels

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaapelował do nauczycieli by nie bali się preparatu firmy AstraZeneca.

Zachęca, żeby nauczyciele skorzystali z szansy zaszczepienia się. Zapytany w piątek w TVP Info o termin powrotu do szkół klas IV-VIII oraz uczniów szkół średnich, Czarnek jeszcze raz odniósł się do szczepienia nauczycieli.

„Wszystkich zachęcamy do szczepienia i mamy nadzieję, że szczepienia zostaną wykonane do 10 marca, to już niedługo. I po 10 marca będziemy mogli wrócić do normalności”. – odpowiedział minister.

Jednocześnie dodał, że powrót do szkół dla starszych klas nie jest zależne jedynie od szczepień.

O podobnym terminie powrotu do nauczania stacjonarnego, mówił w sobotę rano minister zdrowia Adam Niedzielski. „Od początku marca to na pewno się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może, bo zadajemy sobie pytanie, gdzie będzie szczyt tej trzeciej fali”.

Minister poinformował, że trzecia fala pandemii koronawirusa dopiero się zaczęła a średnia szczytów będzie oscylować w granicach 10 tys. zakażeń dziennie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c