Powrót lockdownu coraz bardziej realny? Wiadomo, która branża zamknęłaby się jako pierwsza!

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Rząd ostrzega przed ponownym zamrożeniem gospodarki. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, jako pierwsze zamknięte mogą zostać stoki i wyciągi narciarskie. 

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie. 12 lutego odmrożono część gospodarki, w tym branżę hotelarską i narciarską. Przyciągnęło to w ostatni weekend tłumy, m.in. do Zakopanego. Na Krupówkach turyści bawili się bez zachowania odpowiedniego dystansu i reżimu sanitarnego. Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji porównał sytuację do San Siro.

W związku z tym, rząd zamiast odblokowywać kolejne branże, może zdecydować o częściowym powrocie lockdownu. Spełniają się bowiem pesymistyczne scenariusze, które  miały warunkować zrobienie kroku wstecz w procesie luzowania restrykcji. Podczas konferencji prasowej premier mówił, że jeśli dojdzie do dalszego wzrostu zakażeń, to będzie to nieuniknione.

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że pierwszą branżą, która może zostać ponownie zamrożona są stoki i wyciągi narciarskie. Jak dodaje dziennik, jeśli chodzi natomiast o branżę hotelarską, rząd nie ma w planach zamknięcia hoteli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c