Powrót zimy! Śnieg i atak mrozu!

Czekają nas bardzo dynamiczne zmiany pogody! Jeszcze kilka dni temu mogliśmy cieszyć się wiosenną pogodą, od dziś w wielu miejscach będzie dużo chłodniej, a już wkrótce znów spadnie śnieg i śnieg z deszczem. Może być nawet kilkanaście stopni poniżej zera!

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Polską obecny jest już chłodny front atmosferyczny, za  którym napływa mroźne, arktyczne powietrze. Wraz z pojawieniem się frontu, pojawią się w Polsce opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

To oznacza, że znów wróci zima. W weekend, miejscami śnieg ma wynieść nawet 10 centymetrów. Maksymalna temperatura natomiast to tylko -1 na północnym wschodzie, do 4 stopni na południowych zachodzie.  Dodatkowo, do jutra do godziny 9:00 praktycznie w całym kraju obowiązują alerty dotyczące oblodzenia. Szczególną ostrożność należy zachować na drogach i chodnikach.

Kiedy pojawi się znów wiosenna pogoda? Jak wyjaśnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już w drugiej części marca będziemy mogli cieszyć się wyższymi temperaturami. Według prognoz, wtedy już wiosenna aura „nie będzie przeplatana zimą”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c