Powstaje nowy wynalazek. System wykryje osoby zakażone koronawirusem!

Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej wraz z firmą Milton Essex S.A. pracują nad specjalnym systemem, który ma wykrywać i pomagać śledzić osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. 

Fot. Shutterstock

Już wkrótce możemy mieć specjalny system, który wykryje i pomoże śledzić osoby, które zakaziły się koronawirusem. Nad specjalnym projektem pracują naukowcy z  Wojskowej Akademii Technicznej i firma Milton Essex S.A. Koszt projektu to 5,4 mln złotych.

System nazywać się ma FACE-COV i składać się z trzech podsystemów. Jak tłumaczył w rozmowie z RDC kierownik prac badawczo-rozwojowych, pierwszym elementem jest podsystem związany z bramką skriningową, tzn. pobierany zostanie pomiar temperatury i dane biometryczne osoby, która wchodzi do budynku. Następny to podsystem tagowania elektronicznego i śledzenia poruszania się po budynku. Trzeci to informatyczny, który może zastąpić tagowanie elektroniczne tagowaniem wizyjnym.W tej chwili skończyła się pierwsza faza projektu.

System początkowo ma być wykorzystywany w urzędach czy sądach. Jeśli dana osoba otrzyma wynik pozytywny testu na COVID-19, będzie można ostrzec osoby będące w jej pobliżu o możliwości zakażenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c