Powstanie nowy meczet na Włochach

Portal natemat opublikował właśnie artykuł o planach stworzeniach islamskiej mini-dzielnicy na Włochach. Punktem centralnym, który ma to umożliwić jest, według mieszkańców, nowy meczet. Okoliczne rodziny boją się, że niedługo ich okolica zostanie podzielona.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. Fot. Wikipedia

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. Fot. Wikipedia

Pod petycją, która wyraża sprzeciw na postawienie muzułmańskiej świątyni w tej okolicy podpisało się już ponad 500 osób. Christian Młynarek, radny dzielnicy w wypowiedzi dla natemat powiedział, że meczet nie pasuje nawet do otoczenia:

„Nowe Włochy to dzielnica willowa, a muzułmanie chcą zbudować tu meczet wysoki na 18 metrów. Ponadto projekt, który przedstawili przewiduje, że meczet zająłby całą działkę. To po prostu nie pasuje do otoczenia”

Czy meczet powstanie? Wszystko zależy od dzielnicy, ale także od tego, jak i kto dysponował będzie działką, która zostanie przeznaczona pod budowę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.