Powstanie nowy most. Tylko dla pieszych i rowerzystów

Warszawa ogłosiła właśnie konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej mostu pieszo – rowerowego, który połączy oba brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej.

Zdjęcie poglądowe. Fot. Warszawa w Pigułce

„To będzie nasza wizytówka i pierwszy most pieszo-rowerowy w stolicy. W ciągu ostatnich lat zrobiliśmy bardzo wiele, by przybliżyć rzekę mieszkańcom – wybudowaliśmy ścieżki i bulwary, powstały plaże i kawiarnie. A nowa przeprawa przez Wisłę, zgodnie z Warszawską Polityką Mobilności, znacznie poprawi jakość życia pieszym i rowerzystom” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

„Warszawa potrzebuje nowych, pięknych przepraw przez rzekę. A ta przeznaczona jedynie dla pieszych i cyklistów będzie naprawdę unikalna. Radni m.st. Warszawy zabiegali o nią od 2013 r.” – stwierdza Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Warszawskie mosty powstawały jako budowle stricte użytkowe i większość z nich jest niestety pozbawiona większej dbałości o wyraz architektoniczny.

„Zależy nam aby wyłoniony w drodze konkursu projekt wyróżniał się wysoką jakością architektury, wpisywał w pejzaż miasta, a poprzez swoją niepowtarzalność i oryginalność stanowił jego rozpoznawalny fragment. Dlatego też zachęcamy do udziału w konkursie pracownie polskie i zagraniczne” – dodaje Marlena Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Projektowany most przybliży Pragę do centrum, łącząc rewitalizowane obecnie obszary prawobrzeżnej Warszawy z bulwarami wiślanymi. Umożliwi postanie spacerowego ciągu pomiędzy ul. Ząbkowską a Powiślem i Krakowskim Przedmieściem. Zostanie również włączony w istniejący i planowany układ infrastruktury rowerowej po obu stronach Wisły (trasy rowerowe na bulwarach wiślanych i na Wybrzeżu Szczecińskim). Dzięki temu powstanie też korytarz rowerowy, łączący Pragę i Targówek z Powiślem, Śródmieściem, a nawet Wolą.

Zakończenie budowy zaplanowano na 2019 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.