Powszechne głosowanie korespondencyjne? Listonosze mówią „NIE”!

Według pracowników poczty pomysł głosowania korespondencyjnego przez wszystkich obywateli jest czystym szaleństwem i wiąże się z dużym ryzykiem dla pracowników.

Fot. Shutterstock

Przypominamy, że 10 maja br. po raz pierwszy w historii Polacy nie wybiorą się do lokali wyborczych, tylko przekażą kartę do głosowania listonoszowi. W taki sposób PiS chce przeprowadzić wybory prezydenckie w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Jak zaznaczył przewodniczący OPZZ Pracowników Poczty Polskiej, firma ubolewa, że została niejako wciągnięta do gry politycznej, zaś ciężar przeprowadzenia wyborów wyłącznie drogą korespondencyjną ocenia jako karkołomny, a przede wszystkim niebezpieczny.

W związku z powstałymi okolicznościami i obawą o własne zdrowie aż 30 procent pracowników Poczty Polskiej przebywa na zwolnieniach i urlopach. Ponadto, kilku z nich odbywa kwarantannę w związku ze stwierdzoną obecnością koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.