Pożar lokomotywy na Olszynce Grochowskiej

7 kwietnia około godziny 16:00 do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lokomotywy w okolicy PKP Olszynka Grochowska. Do akcji zadysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 z JRG 8 oraz GCBA Man 5/42/5,6 z JRG 5. Na miejsce zdarzenia udał się również Z-ca D-cy JRG 8.

Fot. st. kpt. Piotr Turowski

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP, KDR stwierdził, iż pożarem objęty jest element wyposażenia lokomotywy elektrycznej znajdujący się w centralnej części dachu. Podczas pomiarów wykonanych kamera termowizyjną wewnątrz lokomotywy temperatura sufitu wynosiła ponad 120oC.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przygotowaniu drabiny przystawnej oraz linii gaśniczej do ewentualnego podania proszku gaśniczego. Po odłączeniu przez energetyków zakładowych napięcia w sieci trakcyjnej, strażacy weszli na dach i ugasili pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej. Jak się okazało przyczyną zdarzenia było zapalenie się kondensatora elektrycznego. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia pożarowego.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.