Pracownica Amazon zmarła w pracy. Z powodu maseczki?

W magazynach Amazona w podpoznańskich Sadach zmarła jedna z pracownic. Związki zawodowe twierdzą, że to przez maseczki. Sprawę bada Państwowa Inspekcja Pracy.

Fot. Pixabay

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki z poznańskiego zespołu. Łączymy się w bólu z członkami jej rodziny i bliskimi oraz otaczamy wsparciem jej współpracowników – piszą przedstawiciele Amazona w przesłanym oświadczeniu.

Członkowie OZZ Inicjatywy Pracowniczej i Solidarności podnieśli kwestię warunków w jakich pracują. Jak mówią, wytyczne sanepidu są przestrzegane, ale to właśnie maseczki doskwierają im w tej chwili najbardziej.

Jak twierdzi Maria Malinowska z Inicjatywy Pracowniczej maseczki noszone są przez 10 godzin, a niektórzy pracownicy mają problemy z oddychaniem.

Biuro prasowe Amazona odpiera zarzuty. Twierdzi, że każdy pracownik, który ma trudności z oddychaniem powinien zgłosić się do działu HR. Dział podejmie decyzję o przyznaniu przyłbicy.

Źródło: Głos Wielkopolski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c