Pracujesz zdalnie na własnym sprzęcie? Otrzymasz co miesiąc 100 złotych! Powstaje tarcza antykryzysowa 3.0

Jeśli pracodawca nie zapewnia zatrudnionemu niezbędnych narzędzi do pracy w trybie zdalnym, wówczas pracownik może liczyć na dodatek w wysokości 100 złotych miesięcznie za korzystanie z własnego sprzętu. To jedna z nowości, jakie znajdą się w kolejnej edycji „tarczy antykryzysowej”.

Fot. Pixabay

Trwają prace nad trzecią edycją programu tarczy antykryzysowej, czyli rozwiązań dedykowanych na czas pandemii koronawirusa.

Zgodnie z najnowszymi koncepcjami, osoby, które pracują zdalnie, wykorzystując do tego własny sprzęt elektroniczny, mogą liczyć na rekompensatę od państwa w wysokości 100 złotych w skali miesiąca.

Najnowsze wytyczne tarczy będą zawierały zapis mówiący o tym, że przedsiębiorcy muszą zapewnić swoim pracownikom niezbędne wyposażenie sprzętowe (komputery czy też dostęp do niezbędnego oprogramowania).

Aby uzyskać dodatek z tytułu użytkowania własnego sprzętu na potrzeby pracy, koniecznie stanie się złożenie odpowiedniego wniosku.

Ze wstępnych informacji wynika, że trzecie wydanie antykryzysowych rozwiązań przewiduje również łatwiejsze wypowiadanie umów (np. przez służbowego, dedykowanego e-maila) oraz zwalnianie osób, które mają zatrudnienie w ramach drugiego etapu bądź pobierają świadczenia emerytalno-rentowe.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c