Premier Mateusz Morawiecki skomentował wyrok TK!

Podczas dzisiejszej niespodziewanej konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki zabrał również głos odnośnie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Apelował o zaprzestanie strajków. 

„O co toczy się spór? Czy jest to spór o danie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa czy o nieskrępowaną aborcję?” – zaczął swoją wypowiedź premier Mateusz Morawiecki. Odpowiedział sam sobie, że zależy to od tego jak poszczególne osoby reagują na tę sytuację.

Premier przekazał, że nie może mieć miejsca sytuacja, w której pojawiają się akty agresji, ataki na ludzi i kościoły. To dla Mateusza Morawieckiego jest niedopuszczalne i nie ma na to przyzwolenia. Apelował o powstrzymanie agresji w życiu publicznym.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że coraz lepszym powodzeniem cieszą się badania prenatalne, które zostały w ostatnim czasie mocno rozszerzone.

„40% więcej kobiet jest poddanych badaniom niż było to w 2015 roku. Ale będę zalecał wprowadzenie badań prenatalnych dla wszystkich kobiet.”

-mówił premier. Zaznaczył, że rząd będzie pomagał kobietom, ale również dzieciom, aby mogły się rozwijać w łonie matki, a następnie normalnie żyć.

„Polska jest jedna i musimy się wszyscy w niej  odnaleźć.  Do mediów apeluje o niepodsycanie tego sporu. Dziś potrzebujemy namysłu i szacunku. Dla kobiet i dla rodzin.”

-zakończył swoją wypowiedź.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c