Premier mówi o świętach. Czy planuje obostrzenia?

W dzisiejszym wywiadzie dla „Super Expressu” premier Mateusz Morawiecki mówił o czwartej fali pandemii, o  wprowadzonych restrykcjach i szczepieniach przeciwko COVID-19 oraz o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Czy planuje dodatkowe obostrzenia?

Fot. Shutterstock

W rozmowie, która ukazała się dziś w „Super Expressie” premier rządu wyjaśnił obostrzenia, które od dziś obowiązują w Polsce. Jak przekazał, weryfikacja czy ktoś jest zaszczepiony na koronawirusa czy nie, jest ogromnie ważna. Liczy, że miejsc, w których ta zasada jest respektowana, jest przeważająca większość.

„Zwłaszcza, że są one coraz częściej kontrolowane przez służby mundurowe i sanepid. W tych miejscach te limity zostały teraz obniżone. W związku z tym jeżeli ktoś jest zaszczepiony, to już dziś do tego limitu się nie wlicza.”

-wytłumaczył premier. Mateusz Morawiecki pytany był także o zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Czy Polacy powinni się liczyć z możliwością wprowadzenia kolejnych obostrzeń? Odpowiedź była nieco wymijająca, bowiem premier zwrócił uwagę na nieco inny fakt, a mianowicie szczepienia.

Przekazał, że był niedawno w jednym ze szpitali tymczasowych i po raz kolejny usłyszał, że trafiają tam głównie osoby niezaszczepione. Dlatego podkreślił, święta mogłyby być spokojniejsze i jest jeszcze na to czas, gdyby te kolejne kilka milionów Polaków skorzystało ze szczepień. Jak dodał, póki co to jedyna forma walki z pandemią i wszystkie dane potwierdzają skuteczność szczepionek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c