Premier o działaniach antykryzysowych dla firm

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd będzie starał się wprowadzić najlepsze zasady dla przedsiębiorców. Szczególnie ma pomóc firmom, które nie mają już środków z tarczy finansowej z wiosny. 

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Minister podkreślił, że z powodu pandemii ucierpiało już około 25 branż. Wśród nich jest m.in. fitness, turystyka czy gastronomia. Tym branżom rząd chce zaprezentować nowe propozycje, jak również kontynuację dotychczasowych form pomocy finansowej. Łączny wolumen wsparcia wynosi niecałe 150 milionów złotych.

W związku z tym zaprezentowano 10 punktów z tarczy antykryzysowej. Wśród nich jest dofinansowanie kosztów stałych dla branż najbardziej dotkniętych nowymi obostrzeniami, umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej PFR, wydłużenie programu Tarczy Finansowej dla Dużych Firm, ale również pożyczki długoterminowe, przedłużenie postojowego, dofinansowania zatrudnienia, zwolnienia ze składek ZUS.

Szczegóły pomocy jeszcze nie są znane, ale premier zapewnia, że żadnej firmy nie pozostawi samej sobie i będą na pewno ratowane miejsca pracy. Wzywa również do zaakceptowania zasad, które zostały wprowadzone, aby wszystko mogło wrócić do normy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c