Premier o obostrzeniach. Podał termin

Premier Mateusz Morawiecki odbył wizytę do Wrocławia. Dziennikarze zapytali czy dla osób niezaszczepionych będą wprowadzone jakieś ograniczenia, a jeżeli tak to kiedy. Premier podał termin i wyjaśnił.

Fot. Warszawa w Pigułce

Premier powiedział, że nikt nie wie, jak będzie przebiegała czwarta fala. Niezależnie od tego, jaka będzie, rząd musi przygotować się na wariant pesymistyczny. Następna fala może mieć jednak łagodniejszy przebieg ze względu na ilość zaszczepionych.

Jako przykład Mateusz Morawiecki podał Wielką Brytanię, która, choć notuje duże wskaźniki zakażeń Deltą, nie odnotowuje lawinowego skoku zgonów czy paraliżu służby zdrowia. Wszystko dlatego, że zaszczepieni, choć mogą się zakazić, przechodzą chorobę łagodnie. Szef rządu chciałby, żeby Polska również nie odczuła skutków następnej fali zakażeń, dlatego namawia do szczepienia. Jeżeli to nie poskutkuje, rząd zastanowi sie czy nie wprowadzić kolejnych restrykcji.

Jeśli trzeba będzie, to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni będziemy podejmować kolejne, właśnie także restrykcyjne kroki. Na moment obecny staramy się maksymalnie zachęcić do tego na zasadzie dobrowolności, aby się zaszczepić, aby osiągnąć odporność zbiorową – poinformował Morawiecki.

W Polsce pierwszą dawką szczepionki zaszczepiono 18 285 323 osób. W pełni zaszczepionych jest 17 398 999 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c