Premier odda warszawską willę białoruskiej opozycji

Do willi na Saskiej Kępie ma przenieść się Dom Białoruski. Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, przekazanie willi opozycji białoruskiej ma im pomóc w walce o demokrację. Trwa spotkanie liderki, Swiatłany Cichanouskiej z premierem Morawieckim.  

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Swietłana Cichanouska odbyła dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, podczas którego poruszali tematy sytuacji na Białorusi, wsparcia dla społeczeństwa obywatelskiego, oraz uwolnienia więźniów politycznych. Następnie mają udać się do Domu Białoruskiego, gdzie odbędzie się spotkanie z mniejszością białoruską mieszkającą w Polsce. Przed 11:00 Ciechanouska ma wziąć udział w wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, premier zadecydował przekazać Swietłanie Cichanouskiej zabytkową willę przy ulicy Krynicznej 6, gdzie ma się teraz przenieść Dom Białoruski. Zaprojektował ją słynny przewojenny architekt Lucjan Korngold. Początkowo była rezydencją ambasadora Francji, następnie ambasadora Tunezji. Od 2017 roku willa jest na liście polskich zabytków.

Swietłana Cichanouska przegrała wybory prezydenckie na Białorusi. Zdobyła zaledwie 10,1% głosów. W kraju trwają prostesty obywateli, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Kobieta po wyborach została nakłoniona przez władze na opuszczenie kraju. Od tego czasu przebywa na Litwie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c