Premier odpowiada na krytyczne słowa Zbigniewa Ziobry. Ma nadzieję na porozumienie!

Zbigniew Ziobro skrytykował wczoraj porozumienie budżetowe, zawarte na unijnym szczycie. Dziś Mateusz Morawiecki skomentował jego słowa, dodając, że ma nadzieję, że pomimo różnych poglądów wspólnie z Solidarną Polską dojdą do porozumienia. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj wieczorem Mateusz Morawiecki ogłosił informację, że Polska i Węgry w zamian za polityczne konkluzje do prawnego mechanizmu praworządności wycofały groźbę zawetowania nowego budżetu UE i funduszu odbudowy. Premier nie krył, że jest to duży sukces. Jego opinii nie podzielił natomiast Zbigniew Ziobro, który szybko wypowiedział się na ten temat.

Zbigniew Ziobro uznał, że decyzja nie jest dobra i zapowiedział zebranie zarządu Solidarnej Polski. Opublikował wpis, w którym stwierdza, że rozporządzenie znacząco ogranicza polską suwerenność i pozwoli na ingerowanie Komisji Europejskiej w działalność prezydenta, parlamentu, rządu, a nawet samorządów. I dotyczyć to będzie każdej dziedziny. Na jego słowa odpowiedział  już premier, zapytany o to podczas konferencji prasowej:

„My jesteśmy obozem, jak mawiał Ronald Reagan, dużego namiotu. Mamy różne grupy, które mają prawo mieć różne poglądy na różne tematy, także zasadnicze. Ostatnio widzieliśmy to chociażby w kontekście aborcji czy ustawy o zwierzętach. W tej sytuacji mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia w tym sensie, że jest tak wiele spraw, które nas łączy, tak wiele tematów, które warto dalej zmieniać dla dobra Polski. Sądzę, że to porozumienie jak najbardziej jest możliwe.”

-skomentował. Dodał, że w tej sprawie można było nie mieć budżetu, a i tak mieć to rozporządzenie i osoby zajmujące się prawem europejskim i specyfikacją funkcjonowania Unii Europejskiej na pewno potwierdzą, że to jest najlepsze wyjście z sytuacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c