Premier reaguje na apel abp Gądeckiego. Chodzi o limit wiernych w kościołach!

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na apel apb Stanisława Gądeckiego, który zwrócił się z prośbą o zmianę limitu wiernych w kościołach. Wszystko ze względu na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. 

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego, aby od świąt Bożego Narodzenia zmienić limit wiernych w kościołach. Tłumaczył to tym, że podczas mszy świętej pasterskiej na pewno wiele osób chciałoby uczestniczyć w uroczystości, a przy obecnych wymogach, tzn. jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, nie zmieści się w kościołach aż tyle ludzi. Zaznaczył, że wszystko byłoby przy zachowaniu największych norm bezpieczeństwa.

Na odpowiedz premiera nie trzeba było długo czekać. Mateusz Morawiecki przekazał, że w tym temacie wciąż trwają rozmowy z Episkopatem, jednak na ten moment jeszcze żadnych decyzji nie podjęto. Jak dodał, dla rządu najważniejsze jest, aby nie doszło do ponownego przyrostu zakażeń. Dlatego musi trzymać rękę na pulsie i nie luzować zbyt mocno obostrzeń. Przypomniał, że niewykluczona jest trzecia fala epidemii COVID-19, która może nadejść na przełomie lutego i marca.

Przypomnijmy, 24 grudnia podczas spotkania wigilijnego jedna rodzina może zaprosić do siebie do domu 5 gości. Premier apelował o ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno tego dnia, jak i w następnych spotkaniach w gronie najbliższych, łącznie z sylwestrem 2020/2021.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c