Prezes największego banku w Polsce złożył rezygnację! Szykują się duże zmiany?

W czwartek prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację. Bank opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie. Nieoficjalnie mówi się, że jeszcze dwie osoby mają być odwołani z zarządu. Oznaczać to może bardzo duże zmiany!

Fot. Warszawa w Pigułce

W komunikacie opublikowanym przez PKO BP, bank potwierdził rezygnację Jana Emeryka Rościszewskiego z funkcji prezesa. Mężczyzna stanowisko to pełnił bardzo krótko, zaledwie od czerwca tego roku. Wcześniej przez ponad 12 lat bankiem kierował Zbigniew Jagiełło.

Były już szef polskiego banku swoją funkcję będzie pełnił do 22 października 2021 roku. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami Rada Nadzorcza ma powierzyć obowiązki prezesa Iwonie Dudzie, prezes Alior Banku. Co ciekawe, z zarządu PKO BP mają być jeszcze odwołani Rafał Antczak i Jakub Papierski. Cała trójka uznawana była za „ludzi Mateusza Morawieckiego”. Oznaczać to może duże zmiany, zarówno jeśli chodzi o kadrę, jak i o funkcjonowanie firmy.

PKO BP jest największym uniwersalnym bankiem w Polsce. Obsługuje zarówno osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i wielkie korporacje. W 2018 roku  zajął 845 pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie Global 2000 magazynu „Forbes”. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c