Prezes spółki, która budowała osiedle w otulinie Kampinosu, usłyszał zarzuty!

Marian O. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym oraz zwierzęcym w znacznych rozmiarach. Mężczyzna jest prezesem spółki, która budowała osiedle w otulinie Kampinosu i rezerwatu Łosiowe Błota.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak przekazała prokuratur Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z Polską Agencją Prasową, prezes spółki, która budowała osiedle w otulinie Kampinosu i rezerwatu Łosiowe Błota, usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty.

Mężczyźnie zarzuca się spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym oraz zwierzęcym w znacznych rozmiarach. Przypomnijmy, w okresie od 8 do 18 września 2020 roku Marian O., działając wbrew przepisom szeregu obowiązujących aktów prawnych, przystąpił do realizacji budowy 15 budynków jednorodzinnych.

„Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że w ramach tej inwestycji dokonano wycinki samosiejów i drzewostanu, co skutkowało całkowitym usunięciem i zniszczeniem roślinności, wykarczowaniem drzew, zniszczeniem lęgowisk ptaków i siedlisk co najmniej 10 gatunków chronionych, jak również zniszczeniem tamy bobra europejskiego.”

-wyjaśniła prokurator. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił także składania jakochkolwiek wyjaśnień. Za zarzucany czyn grozi mu grzywna oraz do dwóch lat pozbawienia wolności. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.