Prezydent Duda nie pojawi się na Marszu Niepodległości

11 listopada, a więc w Święto Niepodległości, tuż po odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Prezydent uda się do Białej Podlaskiej. Tym samym głowa państwa nie skorzysta z zaproszenia na Marszu Niepodległości i nie będzie kontynuował tradycji swojego poprzednika, polegającej na organizowaniu marszu prezydenckiego.

Fot. Andrzej Duda / oficjalny profil prezydenta na Facebooku

Fot. Andrzej Duda / oficjalny profil prezydenta na Facebooku

O planach prezydenta poinformował w środę PAP Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. 11 listopada rozpocznie się dla prezydenta Mszą Świętą w Archikatedrze Warszawskiej. Następnie Andrzej Duda w Belwederze wręczy najważniejsze odznaczenia państwowe. Ostatni punkt w Warszawie odbędzie się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po południu głowa państwa uda się do Białej Podlaski:
„Będzie uczestnikiem lokalnej imprezy ku czci niepodległej Rzeczpospolitej. To było jedno z kilkuset wydarzeń, na które pan prezydent został zaproszony. Mógł skorzystać tylko z jednego. Cala uroczystość to oddolna inicjatywa, która pokazuje lokalną wspólnotę, angażuje społeczność” – powiedział PAP Wojciech Kolarski.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.