Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyleci do Warszawy! To będzie już jego kolejna wizyta w stolicy

To będzie już kolejna wizyta Donalda Trumpa w Warszawie, tym razem przyleci na uroczystości obchodów 80. rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Andrzej Duda i Donald Trump Fot. Kancelaria Prezydenta

Obchody mają mieć charakter światowy, a zaproszenia zostały wysłane do wielu przywódców państw. Według byłego wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka tegoroczne światowe obchody wybuchu wojny z udziałem prezydenta USA to doskonała okazja do pokazania naszej pozycji w świecie i zaprezentowania naszej narracji historycznej.

Sasin dopytywany, dlaczego obchody odbędą się w Warszawie, a nie na Westerplatte, odpowiadał, że to Warszawa jest stolicą Polski. – Mamy stolicę, tutaj są obchodzone najważniejsze państwowe uroczystości, właśnie w stolicy, i taka decyzja została podjęta, żeby to właśnie działo się w stolicy, natomiast Westerplatte będzie też ważnym elementem tych obchodów.

Obchody rozpoczną się 1 września.

Tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się w Wieluniu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem o godzinie 4.40 wezmą udział w upamiętnieniu pierwszych ofiar II wojny światowej, mieszkańców Wielunia, którzy zginęli w wyniku celowego bombardowania przez niemieckie lotnictwo obiektów cywilnych, w tym miejscowego szpitala.

Druga część obchodów będzie miała miejsce w Warszawie. Na te uroczystości zostali zaproszeni wszyscy przywódcy państw NATO, UE oraz państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego. Potwierdzenia sukcesywnie napływają do KPRP. Pełna lista zostanie przedstawiona po 15 sierpnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c