Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyleci do Warszawy! To będzie już jego kolejna wizyta w stolicy

To będzie już kolejna wizyta Donalda Trumpa w Warszawie, tym razem przyleci na uroczystości obchodów 80. rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Andrzej Duda i Donald Trump Fot. Kancelaria Prezydenta

Obchody mają mieć charakter światowy, a zaproszenia zostały wysłane do wielu przywódców państw. Według byłego wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka tegoroczne światowe obchody wybuchu wojny z udziałem prezydenta USA to doskonała okazja do pokazania naszej pozycji w świecie i zaprezentowania naszej narracji historycznej.

Sasin dopytywany, dlaczego obchody odbędą się w Warszawie, a nie na Westerplatte, odpowiadał, że to Warszawa jest stolicą Polski. – Mamy stolicę, tutaj są obchodzone najważniejsze państwowe uroczystości, właśnie w stolicy, i taka decyzja została podjęta, żeby to właśnie działo się w stolicy, natomiast Westerplatte będzie też ważnym elementem tych obchodów.

Obchody rozpoczną się 1 września.

Tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się w Wieluniu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem o godzinie 4.40 wezmą udział w upamiętnieniu pierwszych ofiar II wojny światowej, mieszkańców Wielunia, którzy zginęli w wyniku celowego bombardowania przez niemieckie lotnictwo obiektów cywilnych, w tym miejscowego szpitala.

Druga część obchodów będzie miała miejsce w Warszawie. Na te uroczystości zostali zaproszeni wszyscy przywódcy państw NATO, UE oraz państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego. Potwierdzenia sukcesywnie napływają do KPRP. Pełna lista zostanie przedstawiona po 15 sierpnia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.