Prezydent Warszawy jako prezydent Polski? To nie pierwsza taka sytuacja!

Rafał Trzaskowski według informacji RMF.FM ma zastąpić Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu po fotel prezydenta RP.

Co po prawdopodobnym wyborze Rafała Trzaskowskiego będzie się działo w Warszawie?

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia gdy Lech Kaczyński – prezydent Warszawy został prezydentem Polski. Wówczas na stanowisku włodarza miasta zastąpił go Mirosław Kochalski.

Od 2003 do 2006 pracował w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Do 2005 kierował Biurem Zamówień Publicznych. Był zastępcą prezydenta stolicy od listopada 2005 do grudnia 2005. 19 grudnia 2005 został przez Radę m.st. Warszawy powołany na sekretarza miasta, a 20 grudnia 2005 ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński udzielił mu specjalnych pełnomocnictw do reprezentowania miasta po objęciu przez niego urzędu Prezydenta RP. 9 lutego 2006 premier Kazimierz Marcinkiewicz powierzył mu pełnienie obowiązków Prezydenta m.st. Warszawy, które wykonywał do 20 lipca 2006. Zastąpił go Kazimierz Marcinkiewicz, nominowany na to stanowisko przez premiera Jarosława Kaczyńskiego 18 lipca 2006

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c