Prezydent Warszawy rezygnuje z części zapisów na rzecz LGBT+

Ratusz w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego odpowiedział na interpelację radnych Koalicji Obywatelskiej w sprawie realizacji podpisanej przez niego „Deklaracji-Warszawska Polityka Miejska na rzecz Społeczności LGBT+”. Okazuje się, że z części zapisów prezydent rezygnuje. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Agata Diduszko-Zyglewska i Marek Szolc zwrócili się do prezydenta Warszawy o przyspieszenie działań związanych z podpisanej przez niego „Deklaracji- Warszawska Polityka Miejska na rzecz Społeczności LGBT+”.

Jak informuje Interia, z odpowiedzi skierowanej do radnych Koalicji Obywatelskiego wynika, że w przyszłości powstanie w Warszawie hostel dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych i osób transpłciowych.

Nie będzie natomiast centrum kulturalno-społecznościowego dla osób LGBT+. Jak tłumaczy pismo, decyzja została podjęta z uwagi na możliwość realizacji potencjały środowiska w istniejących już instytucjach znajdujących się na terenie Warszawy, a także z uwagi na trudną sytuację finansową miasta. Zabraknie też rzecznika społeczności LGBT, ponieważ tematyka ta znajdzie się w kompetencjach pełnomocnika prezydenta ds. równego traktowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c