Proboszcz radomskiej parafii wyzdrowiał. „Bardzo dziękuję za modlitwę”

Ks. Marek Adamczyk, proboszcz parafii św. Jadwigi w Radomiu wraca do parafii. Kwarantanna duchownych już się kończy i w kościele pojawia się oraz więcej osób.

Fot. Shutterstock

Pomimo trudności, które niesie choroba, był to dla mnie bardzo ważny i błogosławiony czas, doświadczyłem tyle troski, pomocy i życzliwości, że bardzo często byłem po prostu wzruszony i przejęty. Bardzo dziękuję za modlitwę, fakt, że co kilka godzin różne osoby odmawiały w mojej intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec, modlitwę pompejańską jest dla mnie powodem do wielkiej wdzięczności – mówił ks. Marek Adamczyk cytowany w informacji zamieszczonej na stronach parafii św. Jadwigi w Radomiu.

Oprócz proboszcza chorował jeszcze diakon. Obaj zarazili się na początku kwietnia od osoby, która utrzymywała, że jest przeziębiona. Jak się okazało była jednak zakażona koronawirusem. Pozostali księża objęci byli kwarantanną, która już się kończy. Ze względów bezpieczeństwa, proboszcz i diakon pozostaną w odosobnieniu w parafii jeszcze przez 14 dni.

W Radomiu zakaziły się łącznie 452 osoby, a 40 z nich zmarło.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c