Próbował podpalić blok. Powód szokuje

Mundurowi z Żoliborza zatrzymali pijanego 22-latka podejrzanego o spowodowanie pożaru w budynku wielorodzinnym przy ulicy Bieniewickiej. Mężczyzna podpalił wycieraczkę pod drzwiami znajomego, ale na szczęście pożar został szybko ugaszony.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W minioną niedzielę o godzinie 20.00 żoliborscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze w klatce schodowej bloku przy ulicy Bieniewickiej.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że przed jednym z mieszkań została podpalona wycieraczka. Od ognia zajęły się drzwi, doszło także do zadymienia oraz uszkodzenia pomieszczeń. Pożar został szybko ugaszony, nikomu nic się nie stało.

Już kilka godzin później  policjanci zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą. 22-latek w chwili zatrzymania był pijany, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Kiedy wytrzeźwiał został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób. Podejrzany wyjaśnił, że zemścił się bo został wyproszony z imprezy.

Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 22-latek został objęty dozorem policyjnym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.