Próbował rozjechać ojca z synem na chodniku i zaatakował policjantów gaśnicą.

Funkcjonariusze z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali 36-latka, który dopuścił się szeregu przestępstw. Mężczyzna między innymi próbował rozjechać ojca z synem na chodniku, a podczas interwencji zaatakował policjantów gaśnicą. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa, których się dopuścił. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Fot. policja

Policjanci pełniący służbę na terenie Ochoty otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który siedział w samochodzie przy ulicy Wiślickiej. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zauważyli pojazd zaparkowany na środku jezdni w kierunku przeciwnym do jazdy. Mundurowi próbowali wylegitymować kierującego i ustalić dlaczego pojazd jest zaparkowany w taki sposób. W pewnym momencie 36-latek użył wobec policjantów gaśnicy i zaczął im ubliżać. Funkcjonariusze na atak odpowiedzieli środkami przymusu bezpośredniego – siłą fizyczną, gazem oraz paralizatorem. Na miejsce zostały skierowane dodatkowe siły policyjne. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu nie zmniejszyły agresji 36-latka. W dalszym ciągu zachowywał się agresywnie i w związku z tym został mu założony kask ochronny na głowę. 36-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie. W trakcie dalszych czynności od 36-latka został pobrana krew do badań.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, wystarczył żeby przedstawić mężczyźnie cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczyły rażącego lekceważenia podstawowych zasad porządku prawnego wobec zgłaszającego z synem, którzy uciekali przed 36-latkiem po chodniku. Kolejne dwa zarzuty dotyczyły, znieważania oraz naruszenia nietykalności mundurowych oraz zmuszanie ich do zaniechania czynności służbowych. Policjanci wystąpili do prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego. Prokurator poparł wniosek i decyzją sądu 36-latek został tymczasowo aresztowany na trzech miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c