Próbował ukraść koła. Gdy zauważył policjantów schował się w krzaki. Złodziej został zatrzymany

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Mężczyzna wpadł na gorąco przestępczego procederu. Ukrył się w zaroślach w pobliżu miejsca przestępstwa, licząc, że uniknie odpowiedzialności. Podejrzany usłyszał zarzut karny. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Spostrzegawczość i czujność policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa i tym razem nie zawiodła. Podczas nocnej służby policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który przyjechał volkswagenem i zaparkował pojazd na parkingu. Po chwili wyszedł z pojazdu, rozejrzał się i udał się w kierunku ulicy Wolfkego. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić o co chodzi.

Dosłownie po kilkunastu minutach zauważyli chowającego się w zaroślach tego samego mężczyznę. Miał on przy sobie rękawice, nasadki na klucze do kół oraz nakrętkę mocującą koło. Kiedy policjanci próbowali wyjaśnić o co chodzi, mężczyzna nie odpowiadał na pytania. Po chwili wszystko było już jasne. Nakrętka, którą posiadał przy sobie mężczyzna pochodziła od pojazdu marki kia, pod kołami której były już podstawione pustaki i lewarek, na ziemi leżał  klucz do kół oraz torba podróżna. Kiedy 47-latek usłyszał idących policjantów, skrył się w zaroślach, liczył, że uniknie odpowiedzialności.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży kół za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c