Próbowali ukraść katalizator. Zatrzymała ich policja

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zatrzymali na gorąco przestępczego procederu dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora. Jeden z nich posiadał przy sobie jeszcze narkotyki. Podejrzani usłyszeli zarzut karny. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Całe zdarzenie działo się w nocy. Policjanci z wolskiej patrolówki zauważyli stojącego w pobliżu zaparkowanych pojazdów mężczyznę, który nerwowo rozglądał się dookoła siebie. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić o co chodzi. Kiedy podeszli spostrzegli leżącego pod saabem drugiego mężczyznę, który w ręku trzymał elektryczną piłę do cięcia metalu. Obaj nie potrafili wytłumaczyć co robią w tym miejscu o tej porze. Policjanci sprawdzili, że saab był podniesiony na lewarku, a pod pojazdem leżała latarka oraz wycięty katalizator.

Okazało się, że  jeden z nich posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyźni w wieku 28 i 42 lat zostali zatrzymani. Byli oni już wcześniej notowani w związku z różnymi przestępstwami.

Na miejsce zdarzenia przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła narzędzia służące do przestępstwa. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu podejrzani usłyszeli zarzut dotyczący usiłowania kradzieży, 28-latek odpowie jeszcze za posiadanie substancji psychotropowej. Może grozić im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c