Prof. Horban komentuje odejście członków Rady Medycznej: „Podzielam ich frustracje”

W ubiegłym tygodniu kilkunastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania premierowi w sprawie pandemii COVID-19. Teraz ich odejście skomentował prof. Horban. Zaznaczył, że podziela frustracje ekspertów.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegły piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej poinformowało o rezygnacji z doradzania rządowi w sprawie pandemii koronawirusa. W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban tłumaczył jak do tego doszło. Zaznaczył, że podziela ich frustrację.

Jak wyjaśnił, eksperci byli zmęczeni atakami na nich, a do tego pod koniec roku- że nikt z decydentów ich nie słucha. Zaznaczył, że pracowali dzień i noc, za darmo. Nie dojść, że aktywnie uczestniczyli w posiedzeniach, to wciąż byli w kontakcie mailowym, telefonicznym, podczas spotkań na szczeblu międzynarodowym.

„A przecież większość z nas to osoby mające codziennie dziesiątki pacjentów. Proszę pomyśleć – na szpitalnym oddziale, mimo naszych wysiłków, umierają ludzie, a po południu trzeba dyskutować z osobami, które podważają sens szczepień. Tych, którzy im uwierzyli, widziałeś rano na oddziale w stanie często krytycznym. Wszystkie stanowiska publikowaliśmy oficjalnie, w większości spotkań uczestniczył premier lub minister zdrowia. Wszyscy wypowiadaliśmy się w mediach. Nasz głos był słyszany, ale też okazało się, że był różnie zrozumiany.”

-ocenił. Zaznaczył, że jego koledzy przekazali mu chęć złożenia rezygnacji. Natomiast Andrzej Horban poprosił w ich imieniu o spotkanie z premierem i ministrem zdrowia. Zapytany, czy nie dało się przewidzieć tego „trzęsienia” w Radzie Medycznej odpowiedział, że jest tylko lekarzem, nie politykiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.