Prof. Majchrowski zrzeka się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego!

Jak przed chwilą poinformował w wydanym oświadczeniu prof. Jan Majchrowski, rezygnuje on ze stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Dodaje, że jest to forma protestu przeciwko naruszaniu w samym SN obowiązującego polskiego prawa.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jan Majchrowski jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, politologiem i konstytucjonalistą. W 2018 roku Andrzej Duda powołał go do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego. Jednak legalność nominacji była do teraz przedmiotem kontrowersji. To prof. Majchrowski m.in. wysłał do swoich studentów wiadomość, że nie będzie tolerował manifestacji studentów o charakterze politycznym lub ideologicznym.

Dziś prof. Jan Majchrowski opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że zrzeka się pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego. Jak dodał, jest to pewnego rodzaju forma protestu przeciwko naruszaniu w samym Sądzie Najwyższym obowiązującego polskiego prawa.

„Niniejsza moja rezygnacja jest już ostatnią pozostającą w mojej dyspozycji formą protestu przeciwko naruszaniu w samym Sądzie Najwyższym obowiązującego polskiego prawa, polskiej Konstytucji, orzecznictwa polskiego Trybunału Konstytucyjnego i faktycznemu uleganiu przez kierownictwo Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarnej SN bezprawnym naciskom podmiotów zewnętrznych podważającym suwerenność Państwa Polskiego, w tym przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.”

-wyjaśnił. Zaznaczył także, że o swojej decyzji poinformował już prezydenta Andrzeja Dudę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c