Program Kolej Plus. Samorządy niechętnie zgłaszają się po dotacje

Do środowego popołudnia złożono jedynie 30 wniosków dotyczących rządowych dotacji do programu Kolej Plus. Miasta, powiaty i gminy nie są jednak zainteresowane programem. Wszystko z obawy na koszty.

Fot. Koleje Mazowieckie

Jak podaje „Rzeczpospolita”, wniosków po dotacje było zaledwie 30. Stało się to po trzech miesiącach czekania na decyzje czy jest chęć na modernizację lub budowę linii kolejowych na swoim terenie.

Ministerstwo Infrastruktury zadeklarowało łączną kwotę dofinansowania na inwestycje na 5,6 mld zł. Do tego dojdzie jeszcze prawie 990 mln zł wkładu własnego samorządów – 15 proc. wartości poszczególnych przedsięwzięć. Jednak jak podał dziennik, samorządowcy mają obawy, że nie będzie ich stać na Kolej Plus z powodu wciąż rosnących kosztów budowy, cen taboru czy dodatkowych kosztów, związanych np. z opłat dworcowych.

Mimo to, prezes PLK uważa, że zainteresowanie jest bardzo duże. Tłumaczy, że wnioski najczęściej trafiają w ostatnich dniach i godzinach. Do tej pory o dotacje wystąpiły między innymi województwa podlaskie, lubelskie czy warmińsko-mazurskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c