Prokurator będzie mógł odwołać prezesa firmy. Jest nowy projekt ustawy

Nowy projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych ma dać możliwość prokuratorowi, jeszcze przed wyrokiem sądu, odwołać prezesa firmy i wskazać osobę, która będzie pełnić jego obowiązki.

Fot. Pixabay

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy dotyczącej odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, oskarżyciel będzie mógł odebrać zarządzanie biznesem, gdy uzna, że menedżer robi przekręty. Ma to zapobiec dalszym oszustwom powstałym po wykryciu nieprawidłowości w przedsiębiorstwie.

Co najbardziej kontrowersyjne, prokurator mógł to zrobić jeszcze przed wyrokiem sądu. Ministerstwo zakłada, że taką możliwość będzie jedynie w spółkach, w których zatrudnia się powyżej 250 osób.

Zdaniem resortu tak duże firmy posiadają działy, które kontrolują działania pracowników. Dlatego same powinny sprawdzać czy wszystko się zgadza i kontrolować wszystkie nieprawidłowości pracowników, ale również prezesa i zarządu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c