Prokuratura zbada sprawę pożarów przy Łuckiej

Stołeczny Konserwator Zabytków złożył zawiadomienie d prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o pożary w kamienicach przy ul. Łuckiej. Wcześniej straż pożarna sugerowała, że mamy do czynienia z podpaleniem, ponieważ pożary wybuchały w kilku miejscach budynku jednocześnie.

Kamienica przy Łuckiej 8. Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

Kamienica przy Łuckiej 8. Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

Stołeczny Konserwator zabytków nakazał również właścicielom Łuckiej 8, zabezpieczenie budynku przed ogniem.

„W trakcie pożarów ucierpiała między innymi, wpisana do rejestru zabytków, kamienica przy ul. Łuckiej 8. Stołeczny Konserwator Zabytków złożył w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.” – czytamy w oświadczeniu Stołecznego Konserwatora Zabytków – „Podpalona kamienica, należąca pierwotnie do Abrama Ajzyka Włodawera, powstała w latach 1877-78 jako jeden z pierwszych domów czynszowych na obszarze historycznej Woli. Zabudowa tego rodzaju poprzedzała etap wielkomiejskiego budownictwa czynszowego z XX w., dlatego też jest obecnie cennym dla dzielnicy reliktem.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.