Protest Agrounii rozwiązany. Policja wyniosła protestujących

Na Nowym Świecie odbywał się protest „Agrounii”. Przedstawiciele zablokowali ulicę stawiając bele ze słomy, niektórzy przykuli się łańcuchami. Policja usunęła manifestantów. Służby starają się przywrócić ruch.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Mieliśmy do czynienia ze zgromadzeniem spontanicznym. Odbywało się ono z naruszeniem przepisów prawa. Mówimy tutaj m.in. o blokowaniu ruchu na Nowym Świecie” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej Policji.

„Z naszej strony nadaliśmy stosowne komunikaty do osób biorących udział w zgromadzeniu. Ostatecznie ze względu na brak reakcji ze strony osób protestujących, policjanci podjęli decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Policjanci użyli siły, wyniesiono wszystkie osoby protestujące. W tym momencie trwają działania zmierzające do przywrócenia ruchu na Nowym Świecie, mówimy tutaj m.in. o działaniach porządkowych” – dodaje rzecznik.

Trwają utrudnienia w ruchu. Jak informuje WTP, z powodu zablokowanego przejazdu ul. Nowy Świat autobusy linii 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503518 kierowane są na trasy objazdowe

  • w kierunku północnym: … – rondo de Gaulle’a – Al. Jerozolimskie – Krucza – Szpitalna – Świętokrzyska – Nowy Świat … ,
  • w kierunku południowym: … – Nowy Świat – Świętokrzyska – Jasna – Zgoda – Krucza – Al. Jerozolimskie – rondo de Gaulle’a – …
Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl