Protest branży narciarskiej w galeriach handlowych. Gdzie będzie w Warszawie?

Dziś późnym popołudniem w całej Polsce organizowane będą manifestacje w galeriach handlowych. W placówkach mają pojawić się przedstawiciele branży zajmującej się produkcją nart i snowboardów oraz ich sprzedażą i wypożyczaniem. W Warszawie protesty odbędą się w centrum handlowym Sadyba Best Mall. 

Fot. Pixabay

Jak przekazał w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski, decyzją rządu obostrzenia dotyczące zamknięcia stoków zostały przedłużone o kolejne tygodnie. Sytuacja oburzyła zarówno przedsiębiorców, jak i fanów sportów zimowych, którzy uważają, że korzystanie z nart czy snowboardu na świeżym powietrzu nie powinno powodować zwiększonego ryzyka zakażenia. Jak dodają przedsiębiorcy, rząd pozbawia ich możliwości utrzymania i niewykluczone, że wkrótce w Polsce wcale nie będzie można skorzystać ze stoków.

Ze względu na otwarcie handlu, dziś po południu przedstawiciele branży zajmującej się produkcją nart i snowboardów oraz ich sprzedażą i wypożyczaniem pojawią się w galeriach handlowych w całej Polsce. Happening odbędzie się pod hasłem „Idziemy na narty i deskę do centrów handlowych” i będzie miał na celu przede wszystkim otwarcie stoków.

W pełni wyposażeni narciarze, snowboarderzy i przedsiębiorcy mają przejechać się schodami ruchomymi w górę i w dół. Wszystko z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Uczestnicy będą również robić zakupy w sklepach sportowych i korzystać z punktów gastronomicznych, aby wesprzeć najemców.

„Skoro sytuacja epidemiczna pozwala otwierać zamknięte przestrzenie na zakupy, to chcemy otwarcia wolnej przestrzeni na uprawianie sportu i nabywanie odporności. Zdajemy sobie sprawę z panującej epidemii i respektujemy zasady sanitarne. Pokazujemy, że na stoku jesteśmy zabezpieczeni strojem, maską, goglami, rękawiczkami i kaskiem. Tym bardziej, że na całym praktycznie południu Polski mamy obecnie tzw. strefę zieloną.”

-tłumaczy w rozmowie z Onetem Arkadiusz Walus.

W Warszawie happening odbędzie się o godzinie 18:00, w centrum handlowym Sadyba Best Mall. W akcji udział weźmie między innymi stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne i dziesiątki portali branżowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c