Protest medyków. Premier postawił warunek

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z protestującymi medykami do czasu, aż „urealnią oni swoje postulaty”. Zdaniem premiera są one niemożliwe do spełnienie i jest to jedynie próba nacisku politycznego.

Fot. Shutterstock

Jak przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową osoba z otoczenia rządu, premier Mateusz Morawiecki nie ma zamiaru spotkać się z protestującymi medykami, jeśli nie spełnią oni jednego warunku. Źródło PAP podkreśla, że chodzi o postulaty, które zdaniem premiera są nierealne. Dodaje, że to jedynie próba nacisku politycznego.

Przypomnijmy, Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia domaga się spotkania z premierem. Wcześniej przedstawił osiem postulatów, w tym między innymi natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń czy zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego.

Natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z protestującymi, nie było to jednak owocne spotkanie. Jak przekazał szef resortu, była to chęć eskalacji konfliktu, a nie rozmowa. Negatywnie ocenił także postulaty, które dotarły do ministerstwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c