Protest podwykonawców firmy Astaldi! Zablokowali przejazd kolejowy [UTRUDNIENIA]

UWAGA PODRÓŻNI! Z powodu rozpoczętego protestu podwykonawców firmy Astaldi, zablokowany został przejazd kolejowy pomiędzy stacjami PRUSZKÓW i PARZNIEW.

Nieprzejezdne są wszystkie cztery tory. Możliwe są opóźnienia oraz skrócenia relacji pociągów SKM linii S1 oraz Kolei Mazowieckich. Prosimy o uważne słuchanie komunikatów głosowych oraz zwracanie uwagi na wyświetlacze.

Aktualnie skrócona została relacja pociągu SKM S1 nr 99322/3 ruszającego z Otwocka o godz. 10:07. Skład dojedzie tylko do stacji Warszawa ZACHODNIA.

Dyżurny ruchu SKM informuje, że z powodu całkowitej blokady torów kolejowych pomiędzy stacją Pruszków i przystankiem Parzniew oraz związanymi z tym utrudnieniami w ruchu wszystkich przewoźników (dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych), od godz. 11:10 do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie biletów:

– bilety Kolei Mazowieckich i PKP Intercity honorowane są we wszystkich środkach komunikacji ZTM na obszarze I i II strefy biletowej
– bilety ZTM (wszystkich rodzajów) honorowane są w pociągach Kolei Mazowieckich i PKP Intercity (za wyjątkiem pociągów EIC Premium i wagonów sypialny i z miejscami do leżenia) na obszarze I i II strefy biletowej.

ZTM informuje:

Od 06.12 od 11:10 w związku z blokadą torów  i utrudnieniami w kursowaniu pociągów na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego wprowadza się wzajemne honorowanie biletów:

Bilety KM i PKP Intercity honorowane są we wszystkich środkach komunikacji ZTM na obszarze I i II strefy biletowej

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) honorowane są w pociągach KM i PKP Intercity (za wyjątkiem pociągów EIC Premium i wagnów sypialny i z miejscami do leżenia) na obszarze I i II strefy biletowej.

11:08

W związku z zablokowanym przejazdem w miejscowości PARZNIEW koło PRUSZKOWA występują odwołania i opóźnienia  pociągów SKM  oraz KM.

Astaldi wykonuje w Warszawie oraz pod Warszawą dwie ważne inwestycje. Jedną jest metro, które budowane jest wspólnie z turecką firmą Gulermak. Wszystko idzie zgodnie z planem, a odcinki na Targówku i Woli kończone są przed czasem.

Druga inwestycja to Południowa Obwodnica Warszawy. Astaldi buduje 2,1 km tunel trasy ekspresowej S-2. Tutaj także nie ma opóźnień. Podwykonawcy zgłosili do GDDiK prośbę o zabezpieczenie finansowe. GDDiK wypłaciła im ponad 7 mln zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c