Protest pracowników sądów i prokuratur w Warszawie! Duże utrudnienia!

W Warszawie rozpoczął się protest pracowników sądów i prokuratur. Bardzo ciężko poruszać się po centrum stolicy. Ze względu na to wybrane autobusy i tramwaje jeżdżą objazdami.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pracownicy administracji sądowej i prokuratorskiej kolejny raz wychodzą manifestować z powodu niskich wynagrodzeń i fatalnej sytuacji kadrowej w polskich sądach i prokuraturach. Są ubrani w czerwone stroje, symbolizujące „czerwoną kartkę” dla rządu. Pojawiają się transparenty z napisami „Nie róbcie nas w balona” czy „Te pieniądze nam się po prostu należą”.

Manifestacja pracowników sądów i prokuratur ruszyła z Ronda Dmowskiego w Warszawie i idzie Al. Jerozolimskimi oraz Al. Ujazdowskimi. Następnie strajkujący pojawią się przed Ministerstwem Sprawiedliwości, pójdą pod Sejm oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Cały protest ma trwać do godziny 15:00.

Występują bardzo duże utrudnienia w centrum miasta. Autobusy i tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe. Dotyczy to między innymi linii tramwajowych nr 4, 18, 22, 24 i 25. Kilkadziesiąt linii autobusowych również ma zmienioną trasę. Wśród nich są nr 109, 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c