Protest przed MEiN! „Osoby przekleiły się do chodnika”

Poranny protest pod Ministerstwem Edukacji i Nauki. Aktywiści przykleili się do chodnika i mieli na sobie tabliczki z napisami „Zabity przez„. Kilkanaście osób protestuje przeciwko polityce i wypowiedzi Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. 

Od 7.00 blokujemy Ministerstwo Edukacji i Nauki protestując przeciwko polityce i wypowiedziom ministra Przemysława Czarnka.

20 sierpnia Przedstawiciele Młodzieżowego Forum LGBT+ zostali zaproszenie na ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. W spotkaniu wziął również udział wiceminister Tomasz Rzymkowski.
Rozmowa było wynikiem 24-godzinnego protestu głodowego i blokady bramy wjazdowej do gmachu Ministerstwa. Aktywiści protestowali z postulatami:
– dymisji ministra Czarnka za retorykę nienawiści wymierzoną w osoby LGBT+,
– utworzenia Okrągłego Stołu do spraw Edukacji z uwzględnieniem stron społecznych
– reformy edukacji na miarę XXI wieku, z uwzględnieniem edukacji seksualnej, antydyskryminacyjnej i ekologicznej.
Na spotkaniu mimo zapewnień, że uczestnicy są szanowani bez względu na ich orientacje, z wypowiedzi Ministra było czuć uprzedzenie. Nie obyło się również bez personalnych prowokacji. Ministerstwo zadeklarowało kontynuację rozmów. Niestety, żadne działania nie zostały podjęte.Kolektyw nie uzyskał również odpowiedzi na konspekt Okrągłego Stołu Edukacji, który wysłaliśmy zgodnie z ustaleniami ze spotkania.
Rozmowa z aktywistami Młodzieżowego Forum LGBT+ została instrumentalnie wykorzystana p jako wydarzenie mające ocieplić wizerunek Przemysława Czarnka.
W związku z brakiem odpowiedzi ze strony resortu – zgodnie z zapowiedziami – kontynuujemy nasze działania aktywistyczne.
Blokujemy dziś Ministerstwo Edukacji i Nauki fizycznie i moralnie. Po raz kolejny pokazujemy sprzeciw wobec propagandy nienawiści ministra Czarnka i jego deformie systemu edukacji. Konsekwentnie domagamy się jego dymisji i rozmowy o prawdziwej reformie edukacji.
Aktywiści przyklejają się na ziemi przed gmachem Ministerstwa symbolizując ofiary nienawiści i homofobii. Trzymają nekrologi podające powody śmierci (m.in „indoktrynacja”, „dehumanizacja”, „znieczulica”).
Protestujący pojawiają się z dwoma głównymi przekazami: „To jest nagrywane. Czy przejdziesz obojętnie nad naszymi ciałami?” i „Nasz los jest nie wart rozmowy?”.
W akcji biorą udział osoby z różnych ugrupowań aktywistycznych, między innymi Cienia Mgły, Protestea. Są to: Julia Tomiczek, Tadeusz Kaczma
rski, Franek Broda, Łukasz Krencik Protestea, Zofia Góra, Wiktoria Magnuszewska, Kurczak, Aleksander Grasiak, Michalina Borek, Kacper, Iga Czeranowska, Emil Orłow, Julia Bednarek” – poinformowało młodzieżowe forum LGBT+

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c