Protest ratowników! Domagają się podwyżek

Na ulicy Miodowej pod Ministerstwem Zdrowia zebrali się ratownicy medyczni, którzy domagają się podwyżek. Zablokowana została ulica. Autobusy skierowano na objazdy.

W dniu 30 czerwca odbędą się protesty ratowników medycznych w całym kraju. Manifestacja odbędzie się między innymi w Warszawie pod Ministerstwem Zdrowia przy ul. Miodowej. Ratownicy medyczni będą apelować do rządu o realizację postulatów zawartych w porozumieniu z dnia 9.10.2019 roku. Ratownicy medyczni znaleźli się w absurdalnej sytuacji. Część z nich nie otrzymała dodatków covidowych. Ponadto ich pensje ulegną obniżeniu w związku z zaklasyfikowaniem ich w siatce płac do kategorii „inne zawody medyczne”. Efektem tego będzie spadek ich wynagrodzeń nawet do poziomu tych sprzed czterech lat. Te działania wzbudziły oburzenie w środowisku ratowników medycznych. Wielu z nich zwalnia się z pracy co doprowadzi do paraliżu systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Ministerstwo Zdrowia od początku protestów nie traktuje poważnie środowiska ratowniczego. Prośby ratowników o ustalenie terminu rozmów pozostawały bez odpowiedzi. Dopiero po informacji o proteście, w ministerstwie wyrażono zgodę na podjęcie dyskusji” – Czytamy w informacji przesłanej do redakcji przez Ratowników Medycznych

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c