Protest ratowników. Dziś nastąpi przełom?

Protest ratowników medycznych trwa. Manifestujący nie zgadzają się na warunki porozumienia podpisanego pod koniec września.  Dlatego na dziś zaplanowano kolejne spotkanie, podczas którego mogą zapaść ostateczne decyzje.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Protest ratowników medycznych trwa od miesięcy i wciąż nie może dojść do porozumienia między nimi a rządem. 21 września podpisano porozumienie, jednak nie jest ono wystarczające dla ratowników. Chcą zarabiać więcej niż 40 zł za godzinę. Resort zapewnia natomiast, że już wkrótce pieniądze dotrą do placówek, a problemem jest brak komunikacji pracowników z pracodawcami.

W ostatni wtorek nie wyjechały w mieście aż 32 ambulanse na 80, którymi dysponuje Meditrans. Natomiast w środę nie jeździło 19 karetek. Obecnie pogotowie jest wspierane przez wojsko oraz LPR.

Kolejna próba porozumienia się odbędzie się dziś. Protestujący spotkają się z dyrekcją pogotowia ratunkowego w Warszawie oraz przedstawicielami władz województwa i resortu zdrowia.

„Zaproponujemy kwotę, która wynika zarówno z umów o pracę, jaki i umów cywilnoprawnych, kwoty do zaakceptowania przez ratowników medycznych, która pozwoli cofnąć wypowiedzenia.”

-komentuje w rozmowie z RDC Elżbieta Lanc, wicemarszałek województwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c